0
 • Cena
-
Proč nakupovat u nás
 • Jsme
  na trhu již 23 let
 • Poskytujeme
  doplňkové služby
 • Máme zlatý certifikát
  ověřeno zákazníky
 • Nabízíme
  široký sortiment

Limes vyvýšený záhon VZ 8-10-5

Kódlim838210805
DostupnostK odeslání do 3 dnů
+ přepravné po ČR: 150 Kč
4 596 Kč
bez DPH 3 798 Kč
+
-
Rozměr (š/d/v): 84 x 107 x 73,5 cm (objem cca 640 litrů).

Záhon je vyroben z profilovaného žárově zinkovaného plechu. Skládá se z rohovníků o síle 1,5mm, výztuh a příček o síle 1mm.

Vyvýšený záhon slouží k pěstování rostlin (ovoce, zeleniny, květin, bylinek atd.) všude tam, kde nemáte možnost vybudovat klasický záhon nebo chcete esteticky změnit ráz své zahrady. Jeho jednozačnou výhodou je to, že díky jeho výšce je pěstování pohodlnější a šetříte tak svoje záda.

Přídavný modul:
k tomuto záhonu si můžete hned a nebo i v budoucnu přiobjednat jeho X-násobné rozšíření díky stejnému přídavnému modulu (naleznete v Doplňcích u tohoto záhonu).

Doporučení: záhon je dobré zakládat na podzim nebo časně z jara, ale nic tomu nebrání si jej zbudovat celoročně.
Zakládáte-li záhon na místě s neprodyšným podkladem, je potřeba navrstvit hlínu do větší výšky než je obvyklé a jako podkladový materiál použít hrubý štěrk. Zakládáte-li ho na rostlé půdě, odkryjte nejdříve vrstvu zeminy a zkypřete podkladovou plochu. Abyste zabránili přístupu škůdcům (hraboš, myš) je dobré na dno záhonu položit pletivo. Jako podkladový materiál může posloužit hrubý materiál z vaší zahrady, jako jsou malé větvičky, hrubě nadrcené větve (dřevěná štěpka). Tato vrstva slouží primárně k rychlejšímu odvodu přebytečné vody v záhonu. Jako další vrstvu použijeme jemnější organické zbytky jako je posekaná tráva nebo listí. Nakonec nasypeme kvalitní kompost smíchaný se zeminou. Jednotlivé vrstvy zakládejte v poměru tak, aby vrstva finální zeminy byla cca 30 cm.
Mějte na paměti, že substrát ve zvýšeném záhonu vysychá o něco rychleji a že tomu musíme přizpůsobit zálivku. Zemina si po čase přirozeně sedá, takže je dobré ji dle potřeby dosypat, aby nedošlo k obnažení kořenů rostlin.

Barva: v základním provedení je záhon "stříbrný". Na přání Vám vyvýšený záhon dodáme i v barevné úpravě. Nabízíme šest základních odstínů za příplatek cca 80% ceny vyvýšeného záhonu. Přesnou cenu Vám rádi sdělíme, napište nám. Při objednání uveďte číslo barvy RAL v poznámce objednávky. V případě barevného provedení může být doba dodání až 4 týdny. Doporučujeme barvu vybírat dle skutečného vzorníku RAL.
6 barevných možností:
Signální červená (RAL 3001)
Mechově zelená (RAL 6005)
Antracitová šeď (RAL 7016)
Čokoladově hnědá (RAL 8017)
Signální bílá (RAL 9003)
Jedlově zelená (RAL 6009)


Další zboží z této kategorie

 

           © 2004 – 2024                Zelené údolí   nákup v klidu a pokoji