0
 • Cena
-
Proč nakupovat u nás
 • Jsme
  na trhu již 23 let
 • Poskytujeme
  doplňkové služby
 • Máme zlatý certifikát
  ověřeno zákazníky
 • Nabízíme
  široký sortiment

Jaký koupit křovinořez

 •  váháte mezi elektrickou strunovkou alias vyžínačem a benzínovým křovinořezem: vysvětlíme, poradíme ;-)
Vyžínače 

vyžínač Greenworks   vyžínač Ryobi   vyžínač Vega

Dá se říci, že elektrické strunovky postačují k vyžínání podél chodníčků a různých zákoutí na zahradě. Rozhodně nejsou určeny na plochy větší než max. 50 až 100 m2 s trávou vyšší než 15 cm.
Elektrické vyžínače jsou většinou ručně nesené, závislé na přívodu elektrické energie a zároveň na délce přívodního kabelu. Lepší manipulaci si zajistíte nyní velice žádanými vyžínači na baterii, tzv. AKU pohon. Elektrické i AKU vyžínače jsou lehké a snadno se s nimi pracuje i ženám.
 
Musíte-li kosit větší travnatou plochu, k tomu jsou určeny vyžínače benzinové. Bývají vybaveny pomocným nosným popruhem vhodným pro zavěšení na rameno a tím se stávají pro práci velice lehkými.


Křovinořezy

   křovinořez MTDkřovinořez AL-KO   křovinořez Riwall


Charakteristický znak každého křovinořezu, a to hlavně z bezpečnostních důvodů, jsou "rozvidlená" řídítka, což je přirozená zábrana, abychom nohama nevstoupili do pracovního prostoru.
Křovinořezy používáme k vyžínání větších ploch (profesionálně při parkových úpravách, vysekávání okrajů cest, v lese mezi mladými stromky atp.). Na zahradě s nimi můžeme bez problémů upravovat travnatou plochu až 350 m2. Ve většině případů lze u křovinořezu měnit strunová hlava a zubatý nůž. S dvou i tří zubým nožem lze snadno kosit trávník bez nutnosti řešení "ztrácející" se struny. Avšak s nožem zase máte menší záběr.... . S více zuby si můžete troufnout i na silnější křoviny, či náletové dřeviny.

I mezi křovinořezy si dle předpokládané náročnosti a využití můžete volit mezi pohony: benzínový, elektrický a AKU. Každý má své plusy a mínusy. S benzínovým toho zvládnete více a rychleji, ale je těžší a jeho příprava zabere více času. Naproti tomu elektrický a AKU je fajn na manipulaci, ale máte-li toho hodně na kosení a třeba i hustou a vyšší trávu, nadřete se více.

Multifunkční stroj


nástavec na křinořez: kultivátor   nástavec na křinořez: plotostřih   nástavec na křinořez: pila

Nejnovější křovinořezy, ale i některé "lepší" vyžínače, mají dělitelnou nosnou tyč.
To umožňuje rozložit stroj tak, že ho můžete převážet i v zavazadlovém prostoru osobního auta. Nejdůležitějším přínosem je ale to, že Vám umožňuje napojit další nástavce. Máme tedy k dispozici motor s rukojetí a k tomuto základu připojujeme plotostřih, kultivátor, zametací válec vhodný v zimě na zametání sněhu, vyvětvovací pilu, atp. V nabídce trhu jsou křovinořezy či vyžínače, na něž lze připojit až šest různých nástrojů. Snadno je u nás zobrazíte, pokud si v levém filtru kategorie Vyžínače a nebo Křovinořezy zatrhnete *Možnost přestavby. Dalším dobrým pomocníkem je zařezávač okrajů trávníků. Díky pomocnému kolečku s ním lze přesně zařezávat to, co přerůstá z travnaté plochy na cesty a cestičky. Takto vybavené zahradní stroje nabízíme pod názvem víceúčelové (multifunkční) vyžínače.dělitelná tyč u křovinořezu 

           © 2004 – 2024                Zelené údolí   nákup v klidu a pokoji