0
 • Cena
-
Proč nakupovat u nás
 • Jsme
  na trhu již 23 let
 • Poskytujeme
  doplňkové služby
 • Máme zlatý certifikát
  ověřeno zákazníky
 • Nabízíme
  široký sortiment

Co je to mulčování

...nejlevnější údržba travnatých ploch!


Jde o ekologickou likvidaci trávy a plevele. Princip spočívá v tom, že travní porost speciálně tvarovaný nůž sekačky rozemele na drobné kousky, které zůstanou ležet na pozemku - tím odpadá starost, kam s travním odpadem a nemusíte se dřít s posečenou trávou. • Co mulčovat?


Mulčovat můžete v podstatě veškeré travní plochy, přerostlou trávu, plevel, nálety a ostatní biologický odpad na záhonech, sady, plochy kolem silnic, příkopy, atd.


 • Proč mulčovat?


Mulčování je ekologická likvidace přebytečné trávy a plevelů. Pálení travního odpadu je přísně zakázáno a odvoz do skládek zabírá spoustu času a stojí peníze. Při mulčování neudržovaných ploch, kde roste plevel, nálety a podobný odpad, při pravidelném a správném systému mulčování dochází již během krátké doby k rekultivaci pozemku. Mulčovače jsou zkonstruovány tak, aby srovnaly i nerovnosti a krtince na vaší zahradě. Drobné kousky mulčované trávy, které necháte ležet na pozemku, zetlí a působí jako hnojivo pro obnovení nebo zlepšení kvality porostu a drží vláhu po určitou dobu. Na pravidelně udržované travní plochy je hezký pohled a jsou součástí krajinotvorby.


 • Kdy mulčovat?


Ideální je mulčovat zhruba třikrát až čtyřikrát za rok, abyste dosáhli kvalitního porostu a tráva nepřerůstala. Při správné péči o travní plochy je ideální mulčovat na začátku vegetačního období, čerstvě rostlá mulčovaná tráva slouží jako hnojivo pro růst další vegetace. Druhým ideálním obdobím pro mulčování je na konci vegetačního období. Potřetí dle výšky trávy. • Jak mulčovat?Při mulčování je nutné nejprve posoudit travní porost. Nejčastěji se doporučují dva způsoby mulčování. Pokud máte výšku trávy do 30 cm, je možné pozemek posekat jednou, ale přizpůsobit pojezd a výšku sečení množství trávy. Zavadlou a řídkou trávu můžeme mulčovat na nejnižší výšku sečení, na plný výkon stroje a na plný záběr sekání. Pokud je tráva šťavnatá, hustá a velmi vlhká, mulčujte s vyšším nastavením výšky sečení, na pomalejší rychlost a na částečný záběr stroje. Předejdete tak zahlcení stroje trávou, snížení otáček a celkovému špatnému mulčování. Pokud máte travní porost vyšší, hustý a trávu čerstvou, proveďte sekání porostu na dvakrát. Poprvé s nastavením vyššího sečení a na pomalejší pojezd, u velmi husté a čerstvé trávy i na menší šíři záběru stroje. Druhé sečení "načisto" již může být na nízké nastavení výšky sečení a plnou šíři záběru stroje, může být i po několika dnech, aby mulč trochu proschl. Při druhém sečení sekejte pozemek v jiném směru, než jste sekali poprvé. Takový způsob sečení velmi husté trávy vám přinese kvalitně upravený pozemek, příště budete moci sekat již jen jednou.

Pravidelná údržba travnatých ploch likviduje plevely, růstné pylové alergeny a snižuje zvýšený výskyt obtížného hmyzu. To vše jsou důvody, proč používat mulčování. Mulčování vysoké trávy je nejlevnější způsob bezodpadové údržby travnatých a lučních ploch.
A tak na chalupě konec dřiny se sečením, hrabáním a likvidací nepotřebné trávy. 3x ročně snadno a levně udržíte krásnou zelenou louku nebo sad s některým z našich mulčovačů. Více času na zábavu a odpočinek + krásný pohled na udržovaný trávník.


 

           © 2004 – 2024                Zelené údolí   nákup v klidu a pokoji