0
 • Cena
-
Proč nakupovat u nás
 • Jsme
  na trhu již 21 let
 • Poskytujeme
  doplňkové služby
 • Máme zlatý certifikát
  ověřeno zákazníky
 • Nabízíme
  široký sortiment

MTD OPTIMA ME 76 - dvoustupňová sněhová fréza

Ean4008423857177
Kód31BY5ET5678
DostupnostK odeslání do 3 dnů
Dárek ke zboží
Na toto zboží máte od nás dopravu ZDARMA!
41 950 Kč
bez DPH 34 669 Kč
+
-
Dárek k tomuto zboží:
Balení zimního oleje
Balení zimního oleje
Nejvýkonnější model MTD disponuje silným motorem, elektrickým startérem a velkou pracovní šířkou 76 cm. Díky systému Easy-Turn je však ovládání hračkou.

Jedná se o středně velkou sněhovou frézu MTD ME 76 s výtečnými výkonovými parametry a velkým záběrem, vhodnou i do náročných podmínek. Všechny ovládací prvky sněhové frézy MTD ME 76 jsou přehledně sdruženy na ovládacím panelu a na zadním panelu motoru, takže jsou vždy snadno dostupné.

Kdo bude frézu obsluhovat může sám jednoduše zvolit optimální nastavení rychlosti. Ovládání sněhové frézy je jednoduché pro ženy či starší osoby. Ovládání směr odhozu sněhu lze u MTD ME 76 jednou rukou pomocí joystiku za plného provozu bez nutnosti zastavení. Zasilného mrazu jistě užijete při startování frézy MTD ME 76 funkci elektrostart 230V, kdy sněhovou frézu startujete přes elektrický kabel. Fréza MTD ME 76 disponuje silným motorem typu OHV. Nastavitelná výška záběru od země je užitečná v nerovném terénu, dlažbě, či trávě. Halogenové světlo na čelním panelu MTD ME 76 je v této třídě samozřejmostí.

Základní výhodou frézy MTD ME 76 je použití vícestupňové převodovky, která Vám dovolí nastavit optimální rychlost pro konkrétní sněhové podmínky. Sněhová fréza MTD ME 76 má konstrukci s nízkým profilem, která zlepšuje stabilitu stroje a rozložení váhy. Polymerový komínek, ovládaný pohodlně z místa obsluhy, snižuje riziko namrzání nebo lepení sněhu na stěny a snižuje hmotnost stroje. Velká rukojeť startovací šňůry umožňuje snadné spouštění motoru i bez sundání rukavic.  

Základní přednosti motorů Snow ThorX:

Systém OHV
Zapalovací svíčka i ventily jsou u tohoto systému (na rozdíl od systému SV) umístěny přímo nad pístem, v centru spalovacího prostoru, tj. v poloze, která zaručuje nejúčinnější zapálení a prohoření směsi paliva se vzduchem. Výsledkem jsou nižší spotřeba paliva, nižší emise a lepší průběh točivého momentu než u motorů se systémem SV.

Vložka válce z šedé litiny
Píst a pístní kroužky se velmi podobají těm používaným v automobilovém průmyslu. Díky použití vložky válce s šedé litiny se výrazně zmenšuje opotřebení, snižuje se spotřeba oleje motoru a výrazně se prodlužuje jeho životnost.

Kliková hřídel z kované oceli
Tento materiál má mnohem lepší poměr pevnost/váha než běžně používaná litina. Pro motor to znamená jednoznačně delší životnost.

Vačková hřídel z ,litiny
Velmi kvalitní druh litiny používaný u motorů MTD má jednoznačně lepší pevnostní parametry a delší životnost než běžně používané komponenty z polyamidu (nylon).

Heavy Duty ložiska klikové hřídele
Tyto průmyslová ložiska odolávají daleko lépe většímu zatížení a jsou méně náchylná k otěru způsobeného kontaminací oleje nečistotami nebo dokonce nízkým stavem oleje v ,klikové skříni.

Vyvažovací hřídel (pro typ Snow ThorX 90)
Vyvažovací hřídel je vyroben z litiny a je na něm excentricky umístěné závaží, které účinně vyvažuje vibrace vzniklé pohybem pístu, klikové hřídele a ojnice. Motor běží jemněji a má vyváženější chod s minimem vibrací. 230V elektrický startér (mimo M 53, M 56, M 61)

Z ,dlouholeté praxe vyplývá, že systémy, které pohání startér pomocí 12V baterie jsou za nízkých teplot neúčinné. Baterie nemá dostatek kapacity nastartovat stroj za teplot pod bodem mrazu. Frézy MTD a používají výhradně startér na 220V. Po připojení na běžnou zásuvku frézu lehce nastartujete stisknutím tlačítka. Jakmile je jednou motor teplý, lehce ho kdykoliv znovu nastartujete pomocí startovací šňůry.

Mechanický regulátor otáček motoru
Kontroluje otáčky motoru a vyznačuje se rychlou reakcí na náhlé změny v ,zatížení motoru, které jsou při odklízení sněhu běžné. Výsledkem je plynulý a bezproblémový přísun výkonu od motoru.

Dekompresní ventil
Minimalizuje sílu potřebnou k překonání komprese motoru při ručním startování a přispívá tak k ,velmi pohodlné obsluze stroje. Chod startovací šňůry je tak rovnoměrný po celé délce a na vytažení šňůry je potřebné minimální úsilí.

Ruční sytič a nastřikovací benzínová pumpička
Nejspolehlivější řešení bezproblémového a snadného startu při teplotách pod bodem mrazu.

Elektronické zapalování
Indukční zapalování je pro použití za nízkých teplot ideální, protože vytváří déle trvající jiskru, nutnou k snadnému a spolehlivému startu i za nízkých teplot.

XXL hrdlo olejové nádrže a měřící tyčka hladiny oleje
Pro snadné dolévání oleje a kontrolu hladiny oleje u MTD ME 76 i ve ztížených podmínkách.

XXL hrdlo nádrže na benzín
Dovoluje snadné doplnění paliva do frézy MTD ME 76 i bez použití trychtýře. Robustní uzávěr nádrže dovolí bezpečné dotažení bez rizika přetočení závitu (nebezpečí při sníženém citu při použití rukavic).

Ergonomický ovládací panel
Všechny ovládací prvky motoru jsou ergonomicky seskupeny na levé straně motoru. Všechny ovladače jsou dostatečně dimenzované, aby umožňovali snadnou obsluhu i v rukavicích. Proto používání sněhové frézy MTD ME 76 je bezpečené a pohodlné.

XXL rukojeť startovací šňůry
Velká pohodlná rukojeť pro snadné startování motoru v ,rukavicích.

Výkonný tlumič výfuku s ochrannou proti popálení
Nový dvoukomorový tlumič výrazně potlačuje hluk motoru frézy MTD ME 76, což uvítá nejenom uživatel stroje, ale i sousedé v okolí.


Novinky u fréz MTD Optima

Frézy ME 66, ME 76 a ME 66 T z řady MTD se mohou nově od roku 2013 kasat titulem Optima. MTD převzalo několik osvědčených prvků od produktů z řady Cub Cadet.  

Easy-Turn steering - na frézách MTD Optima nově posilové řízení převzaté z řady Cub Cadet, díky kterému nebude zatáčení žádný problém!  

Čtyřsměrný ovládací joystick - Na frézách MTD nově i joystick ovládající směr, i úhel odhozu sněhu pro preciznější práci.  

Další zboží z této kategorie


Kontakty do údolí...

 • +420 735 099 044      


 facebook zelené údolí
Sledujte nás na Facebooku

     a budeme Přátelé Zeleného údolí

                                  

Platební metody: VISA VISA Electron MasterCard MasterCard Electronic Maestro Verified by VISA MasterCard Secure Code
 

           © 2004 – 2022                Zelené údolí   nákup v klidu a pokoji           povolit cookies - více informací