CZ Plants | Seeds-Mall

- AGRO CS
- AL-KO
- BORNEO EXOTICS
- BOOM 
- GARDENA 
- HG international 
- Jungle Gym 
- LIMS 
- Motip Dupli 
- NORMAN 
- Orbit USA 
- PET´S 
- SOLO GmbH
- VALA Rožnov 


                       ...a další

----------------------------------

ZNAČKY+VÝROBCI
a jejich zařazení

----------------------------------

SPOLUPRACUJEME D-TEST

Paysec


ShopCentrik - Internetový obchod, internetové obchody, B2C, B2B


Jak vybrat křovinořez...?

Vyžínače


Pro elektrické vyžínače je charakteristický výkon 350 až 700 W a struna o průměru zhruba 2 mm. Takto malý průměr je nutný, protože struna při práci překonává odpor vzduchu. Jestliže by byla struna silnější, neroztočila by se na požadované pracovní otáčky.
Elektrické vyžínače jsou většinou ručně nesené, závislé na přívodu elektrické energie a zároveň na délce přívodního kabelu. Někdy jim říkáme dámské vyžínače, protože jsou poměrně lehké a ženy většinou nechtějí nosit ty těžké se spalovacím motorem. Dá se říci, že elektrické postačují k vyžínání podél chodníčků a různých zákoutí na zahradě. Rozhodně nejsou určeny na plochy větší než 50 až 100 m2. Neměla by se jimi sekat tráva vyšší než 15 cm. K tomu jsou určeny vyžínače benzinové, které zvládnou větší plochu. Bývají vybaveny pomocným nosným popruhem vhodným pro zavěšení na rameno. Nosná trubka je zahnuta do rádiusu a pohon strunové hlavy obstarává bovden. Z technického hlediska platí, že pokud jde o palivo a mazání, je nezbytně nutné řídit se pokyny výrobce. Jak elektrické, tak benzinové vyžínače mají obloukovou rukojeť.

 

Křovinořezy

 

Obloukovou rukojeť naopak nesmějí mít z bezpečnostních důvodů křovinořezy. Mají "rozvidlená" řídítka, což je přirozená zábrana, abychom nohama nevstoupili do pracovního prostoru. Křovinořezy mají rovnou nosnou trubku, na jejímž konci je úhlový kuželový převod. To proto, aby při práci na stroji nic nepružilo.


Úhlový kuželový převod (musí se mazat plastickým mazivem 1x až 2x do roka) je důležitá součást, neboť se zde uchycují pracovní nástroje. Křovinořezy používáme k vyžínání větších ploch (profesionálně při parkových úpravách, vysekávání okrajů cest, v lese mezi mladými stromky atp.). Na zahradě s nimi můžeme bez problémů upravovat plochu až 350 m2.

 

Volba nástroje

 

Efektivnost práce s křovinořezem se odvíjí od nástroje, který na něj v daných pracovních podmínkách nasadíme. Všeobecně platí, že čím hustší je porost, tím více sekacích břitů po obvodě nástroje by mělo být. Na silnější řídkou vysokou trávu je vhodný například trojzubec, pro hustší a šťavnatější trávu je dobré použít čtyřzubec, a když sekáme opravdu vysokou trávu, potřebujeme osmizubý travní kotouč. V tom případě bude tráva i pěkně položena do řádků, takže ji lehce shrabeme. Křovinořezem je možné sekat trávu až do výšky prsou. Pokud chceme na zahradě vysekat nálet - nepříjemnou směs suché a čerstvé trávy, kopřiv, divokého maliní a ostružiní -, často se při použití klasického čtyřzubce tráva namotává okolo pracovního nástroje. Tomu předejdeme použitím speciálního čtyřzubého travního kotouče (tzv. grass) se zvětšeným středovým průměrem mezi břity, takže tráva je z nich odstředivou silou odhazována a posekaná zůstává úhledně v řádcích. Ke křovinořezům jsou různé nástroje (nástavce) nabízeny už při nákupu v základní výbavě, nebo jako doplňky. Pokud kupujeme křovinořez renomované značky o objemu motoru 25 až 35 cm3, bývají v základní výbavě většinou dva pracovní nástroje - strunová hlava a trojzubec (případně čtyřzubec). Někteří výrobci v základním zboží nabízejí tři nástroje - strunovou hlavu, trojzubec a třeba pilový kotouč.

 

Multifunkční stroj

 

Nejnovější křovinořezy, ale i některé "lepší" vyžínače,  mají přes bajonetovou spojku dělitelnou nosnou tyč. To umožňuje rozložit stroj tak, že ho můžeme převážet i v zavazadlovém prostoru osobního auta. Nejdůležitějším přínosem je ale to, že bajonetová spojka umožňuje napojit další nástavce. Máme tedy k dispozici motor s rukojetí a k tomuto základu připojujeme plotostřih, kultivátor, zametací válec vhodný v zimě na zametání sněhu, vyvětvovací pilu, atp. V nabídce trhu jsou křovinořezy či vyžínače, na něž lze připojit až šest různých nástrojů. Dalším dobrým pomocníkem je zařezávač okrajů trávníků. Díky pomocnému kolečku s ním lze přesně zařezávat to, co přerůstá z travnaté plochy na cesty a cestičky. Takto vybavené zahradní stroje nabízejí specializované prodejny pod názvem víceúčelové (multifunkční) vyžínače.


V našem e-shopu ZeleneUdoli.cz si můžete vybrat v těchto kategoriích:


Vyžínače s elektrickým motorem
Vyžínače s benzínovým motorem
Akumulátorové vyžínače
Křovinořezy s elektrickým motorem
Křovinořezy s benzínovým motorem
Křovinořezy na kolech


 

 

 

 

ZeleneUdoli.cz

Allca Way, s.r.o.
 U Důlňáku 466/79

717 00 Ostrava - Bartovice
TEL:  (+420) 840 333 334
GSM: (+420) 773 176 370
FAX:  (+420) 595 171 790
Email: info@zeleneudoli.cz

Skype: zeleneudoli.cz-eshop

IČ:  27833470
DIČ:  CZ27833470


Vaše jméno:

Text:
E-mail:


Logo_zeleneudoli.cz © 2004 – 2015  ZELENEUDOLI.CZ - nákup v klidu a pokoji | email: info@zeleneudoli.cz - tel.: 840 333 334 , 773 176 370 | Online prodej   
Všechna práva vyhrazena. Provozuje Allca Way, s.r.o.


 

 


Partnerské weby: | czplants.com | fingercots.eu | seeds-mall.com | tattoo-spray.cz | rostliny.net | klikniakup.cz | zelenydesign.cz |


 

! O nás ...  ! Nákupní rádce...  ! Reklamační řád ...  ! Kontakty ...  ! Mapa webu ...  ! Výměna odkazů ...