CZ Plants | Seeds-Mall

- AGRO CS
- AL-KO
- BORNEO EXOTICS
- BOOM 
- GARDENA 
- HG international 
- Jungle Gym 
- LIMS 
- Motip Dupli 
- NORMAN 
- Orbit USA 
- PET´S 
- SOLO GmbH
- VALA Rožnov 


                       ...a další

----------------------------------

ZNAČKY+VÝROBCI
a jejich zařazení

----------------------------------

SPOLUPRACUJEME D-TEST

Paysec


ShopCentrik - Internetový obchod, internetové obchody, B2C, B2B


Dr. SOJKA - Okrasný trávník

 

 

Který zahrádkář nebo majitel by netoužil po krásném trávníku? Po takovém trávníku, jaký viděl v anglických filmech nebo ve skutečnosti v Anglii, Skotsku, Holandsku, západní Francii či v předhůří Alp.

Toužíte po trávníku tak zeleném, že na něm můžete oči nechat, a hustém jako perský koberec? Po trávníku, z něhož se netlačí žádný plevel a je tak měkký, že když se po něm projdete, cítíte sálání energie až ze samotných hlubin Země? Kdo z vás aspoň jednou v životě zkusil běhat naboso po trávníku, ví přesně, o čem je teď řeč.

 

Co trávník potřebuje
Trávník potřebuje pro svůj zdárný vývoj minimálně 1 000 mm srážek ročně, to znamená že v oblasti, kde je atmosferických srážek méně, je třeba počítat s doplňkovou závlahou nebo s tím, že budeme mít trávník několik týdnů suchý. Trávy mají přirozenou schopnost regenerace, po zavlažení se bez poškození znovu zazelenají. Trávník má určitě rád slunné místo, avšak na přímém slunci se často v létě spálí. Ve stínu stromů se mu ale také příliš dařit nebude, přímo pod stromy často zcela vymizí. Nejvhodnější půdní reakci pro trávník je rozmezí pH 5,5 – 6,5. Nejvhodnější půdy jsou středně těžké, hlinito-písčité až písčito-hlinité. Pro trávník je důležitý i podíl kvalitního humusu, optimum je 2-4 %. U velmi kyselých nebo zásaditých půd se vytvářejí podmínky pro vznik houbových onemocnění a pro růst plevele.

 

Úprava stanoviště před výsevem
Trávník potřebuje kvalitní půdu aspoň do hloubky 10 –15 cm. Vlastní příprava půdy závisí na tom, jak byla tato plocha využívaná předtím. Pokud byly na ploše trvalé porosty (trávník, dřeviny, zemědělské plodiny), je potřeba odstranit všechny zbytky kořenů mechanicky i chemicky. Pokud byla plocha silně zaplevelená, je potřeba ji zcela odplevelit. To bez chemického zásahu není možné. Na trhu jsou k dostání různé totální herbicidy, vyzkoušené a prověřené v praxi, které můžete použít, aniž byste se museli obávat, že vám v půdě zůstanou zbytky chemických látek. Vždy je však nutné dodržet návod k použití přípravku.

 

Výsev trávníku
Ruční výsev trávníku vyžaduje určitou praxi a zkušenost. Semeno musí být rovnoměrně rozhozené po celé ploše. K dosažení rovnoměrnosti výsevu můžeme smíchat semeno s pískem, nebo s rohovou moučkou, a nebo s jiným organickým hnojivem. Vyséváme za stálého promíchávání v pruhu širokém 1-2 metry, nejlépe v obou směrech. Velké plochy je lepší si rozdělit na menší rovnoměrné celky a osivo si vážením rozdělit podle množství vypočítanou na danou plochu.
Výsev se musí provádět za bezvětří a půda by měla být před výsevem udusaná, nejlépe válcem. Povrch musí být stále vlhký, aby osivo nezaschlo. Jarní slunce je už totiž poměrně silné a často způsobí, že osivo sice začne klíčit, ale vlivem tepla výsadba zaschne.

 

A co je travní koberec
Trávník lze založit i drnováním. Jedná se vlastně o položení celých travnatých koberců, které je možné zakoupit ve specializovaných zahradních centrech a u nás ZDE (klikněte sem...).
Pokládání hotových travních drnů má několik výhod:
- rychlost, okamžitý estetický efekt nebo vytvoření pokryvu půdy, který zabraňuje vodní nebo větrné erozi,
- možnost vybrat si trávník podle vzhled a vlastností, které potřebujete pro konkrétní potřebu,
- odpadají problémy s odplevelováním po výsevu, nemusíte se zdržovat sestavováním travních směs,
- možnost okamžité regenerace poškozených ploch.
Nevýhodou zakládání trávníku drnováním jsou nesrovnatelně vyšší počáteční finanční náklady než u zakládání výsevem.

 

Náhrada trávníku – půdopokryvné rostliny
I při nejlepší péči se může stát, že s kvalitou trávníku na konkrétním místě nebudete spokojeni. Pak nezbývá, než sáhnout po náhradním řešení a vysadit na toto místo jiné rostliny, které plochu patřičně ozelení. Používají se k tomu tzv. půdokryvné rostliny. Na slunná místa můžete vysadit např. rmenec ( Anthemis-nobilis), kociánek (Antennaria dioica), rožec (Cerastium tomentosum) nebo nízké druhy rozchodníků (Sedum sp.).  Ve stinných polohách se zase uplatní zběhovec (Ajuga reptans), kopytník (Asarum europaeum), vrbina (Lysimachia nummalaria) nebo barvínek (Vinca minor).

 

V našem e-shopu ZeleneUdoli.cz si můžete vybrat v těchto kategoriích:


Vřesovištní rostliny, vřes
Travní směsi a travní koberce

 

 

ZeleneUdoli.cz

Allca Way, s.r.o.
 U Důlňáku 466/79

717 00 Ostrava - Bartovice
TEL:  (+420) 840 333 334
GSM: (+420) 773 176 370
FAX:  (+420) 595 171 790
Email: info@zeleneudoli.cz

Skype: zeleneudoli.cz-eshop

IČ:  27833470
DIČ:  CZ27833470


Vaše jméno:

Text:
E-mail:


Logo_zeleneudoli.cz © 2004 – 2015  ZELENEUDOLI.CZ - nákup v klidu a pokoji | email: info@zeleneudoli.cz - tel.: 840 333 334 , 773 176 370 | Online prodej   
Všechna práva vyhrazena. Provozuje Allca Way, s.r.o.


 

 


Partnerské weby: | czplants.com | fingercots.eu | seeds-mall.com | tattoo-spray.cz | rostliny.net | klikniakup.cz | zelenydesign.cz |


 

! O nás ...  ! Nákupní rádce...  ! Reklamační řád ...  ! Kontakty ...  ! Mapa webu ...  ! Výměna odkazů ...